psm.jpg
No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

O klubie Osiedlowym „SALEZJAŃSKIE”  

Klub Osiedlowy „SALEZJAŃSKIE”
Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

ul. Bpa Jakuba Glazera 10
37-700 PRZEMYŚL

Klub prowadzi szeroką działalność kulturalną oraz społeczno-wychowawczą na rzecz mieszkańców Osiedla poprzez liczne zajęcia, spotkania i imprezy dla dzieci młodzieży i dorosłych.

W środy i piątki w godz. od 16 - 18 zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne w tym atrakcyjne zajęcia zjapońskiej sztuki składania papieru "ORIGAMI". Na zdjęciu uczestnicy zajęć plastycznych z instruktorem k.o. Alicją Chruścicką.

 

W każdy wtorek od godz. 17.00 do 19,30 odbywają się spotkania seniorów przy herbatce. Na te spotkania zaprasza się wielu ciekawych ludzi, artystów, polityków, lekarzy. Spotkania cieszą się dużą popularnością wśród emeryckiego środowiska, a najbardziej obfitują w zaangażowanie okolicznościowe zabawy „opłatek” „śledź”, „święcone jajko”, „powitanie lata”, „andrzejki”. Seniorzy w większości zrzeszeni w ZEiR organizują sobie rozliczne wycieczki krajoznawcze i zagraniczne. Towarzyszy im humor Wiesławy Szymborskiej.

„Powiadają starość jest okresem złotym
Kiedy spać się kładę, zawsze myślę o tym…
uszy mam w pudełku „zęby” w wodzie studzę
„oczy” na stoliku zanim się obudzę…
Jeszcze przed zaśnięciem ta myśl mnie nurtuje
”Czy to wszystkie części, które się wyjmuje?”
Na zdjęciu uczestnicy spotkań seniorów z uwagą słuchają koncertu Kapeli Nadsańskiej 7 luty 2006r.

W drugi i czwarty czwartek od godz. 17 do 19 odbywają się spotkania Towarzystwa Przyjaciół Dobromila i Regionu. Towarzystwo organizuje wspaniałe wycieczki do miasta Dobromila i okolic. Spotkanie opłatkowe z dnia 28 stycznia 2006r i Wycieczka do Dobromila. Zdjęcie przed zabytkowym kościołem w Starej Soli. Świetność dawnych budowli widać po resztach ozdobnych tynków.

Corocznie Klub Organizuje uroczystą wieczornicę poświęconą Rocznicy Urodzin Jana Pawła II przypadającą na 18 maja. W tym roku imprezę poprzedza Konkurs poetycki pod hasłem „W hołdzie Janowi Pawłowi II – Wielkiemu Polakowi” Zachęcamy do udziału w konkursie.

Ubiegłoroczna impreza odbyła się pod wpływem silnych emocji, jakie towarzyszyły odejściu Jana Pawła II Papieża, którego jedną z pasji była poezja. Tak wyglądały również nasze ulice i place. W obchody mocno zaangażowała się młodzież z Teatru „Zawieszeni” i lokalni twórcy oraz Zespół Muzyczno-wokalny Dysonans II.

Klub Osiedlowy” Salezjańskie” wspiera wypoczynkowe akcje letnie i zimowe dla dzieci z osiedla, które z różnych przyczyn nie wyjeżdżają na kolonie czy zimowiska. Na szczególną uwagę zasługuje współpraca z salezjanami.Na zdjęciu uroczyska msza na zakończenie półkolonii letniej organizowanej przez Parafię OO. Sazlezjan przy wsparciu Klubu Osiedlowego „Salezjańskie:”  Na zdjęciu półkolonia letnia (2005) na pieszej wycieczce pod pomnikiem Orląt Przemyskich – odbyto wychowawczą rozmowę na temat zachowań przy pomnikach i innych miejscach pamięci.

Ponadto są organizowane wystawy malarstwa oraz rzeźby i innego rękodzieła twórców lokalnych. Również odbywają się koncerty i przedstawienia.a zdjęciu śpiewa Zespół Dysonans II pod kier. Mgr Bogusławy Pieczyńskiej. Na zdjęciu śpiewają dzieci przygotowane przez mgr Beatę Grabas.(Przyjechały z Rokietnicy, aby uświetnić uroczyste rozdanie nagród w konkursie na „Szopkę Noworoczną.

W maju br. planujemy kolejny koncert w wykonaniu tego chóru z okazji Dnia Matki.

Wstecz

 

  • Ostatnia zmiana: wtorek 14 wrzesień 2021, 07:21:21.

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Wyb. Ojca Św Jana Pawła II 70
37-700 Przemyśl
NIP: 795-020-06-51
REGON: 000785478
KRS: 0000141238

0030.jpg