psm.jpg
No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Konkurs „Przemyśl miasto zabytków i pomników”

rozstrzygnięty.

Organizatorzy konkursu plastycznego dla dzieci i fotograficznego dla młodzieży  pt. „Przemyśl miasto zabytków i pomników”:
Zarząd Główny Polskiego Związku Wschodniego w Przemyślu i Klub Osiedlowy „Salezjańskie” Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  przy ulicy Bpa Jakuba Glazera 10 w Przemyślu w dniu 26.11.2014r. nagrodzili młodych fotografików przyznając:

Patrycji Zielskiej, Natalii Kornas i Paulinie Ochęduszko równorzędne I nagrody,

Anastazji Azirowej i Pawłowi Wywrot równorzędne II nagrody,

Bartłomiej Haszczyn otrzymał III nagrodę

a prace Julii Wawrzynów i Agnieszki Haszczyn zostały wyróżnione.

Za prace plastyczne przyznano: Dominice Leśko, Laurze Jabłońskiej, Bartłomiejowi Musz, Wiktorowi Paśkiewicz i Kamilowi Wilczyńskiemu - I nagrody, Gabrieli Pruś, Klaudia Sidor, Martyna Mirocha, Piotr Malarczuk, Agnieszka Czorniak - II nagrody, Wiktorii Ciechan, Wiktorii Kocaj, Aleksandrze Matysiak, Mateuszowi Gielo III nagrody.

Ponadto wyróżniono Wiktora Wojtaka, Martynę Haczelę, Karola Jaszyńskiego, Katarzynę Bogusierwicz.

Ogółem w konkursie wzięło udział 53 uczestników a przedmiotem oceny było aż 20 fotografii i 45 prac plastycznych. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani.

Przemyśl to miasto pełne ciekawej architektury i wartościowych pomników dostrzeżone przez   młode pokolenie przemyślan zauroczonych nim. Uroczyste wręczenie nagród uświetnił jeden z uczestników konkursu Barłomiej Haszczyn grając na skrzypcach melodie patriotycznych polskich utworów.

Nagrody ufundował Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Starostwo Powiatowe i  Urząd Miejski w Przemyślu na wniosek Zofii Sosnowskiej prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wschodniego w Przemyślu.

 

Instruktor kulturalno- oświatowy Klub u Osiedlowego „Salezjańskie” PSM

Alicja Chruścicka

 

 

Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci i fotograficznego

dla młodzieży pt. „Przemyśl miasto zabytków i pomników”

 

1.1 Organizatorzy konkursu plastycznego dla dzieci i fotograficznego

dla młodzieży  pt. „Przemyśl miasto zabytków i pomników”  :

 • Zarząd Główny Polskiego Związku Wschodniego w Przemyślu.
 • Klub Osiedlowy „Salezjańskie” Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
 • przy ulicy Bpa Jakuba Glazera 10 w Przemyślu

1.2 Celem Konkursu jest :

 • promocja prac fotografików amatorów,
 • popularyzacja miasta Przemyśla i okolic ,
 • promowanie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży w mieście,
 • popularyzowanie piękna i bogactwa architektury i pomników miasta Przemyśla,
 • ukazanie walorów miasta Przemyśla w obrazku najmłodszych jego mieszkańców.

1.3 Tematyka zdjęć i prac plastycznych  jest dowolna, jednak każda praca zgłoszona na konkurs musi zawierać w sobie elementy, pozwalające na powiązanie jej z miastem Przemyśl.

1.4 W konkursie plastycznym może brać udział każde dziecko, które pasjonuje się plastyką i lubi podziwiać architekturę, zabytki i ciekawe  zakątki miasta Przemyśl.

W konkursie fotograficznym może brać udział każdy gimnazjalista lub uczeń szkoły średniej, który pasjonuje się fotografią.

Prace będą oceniane w kategoriach wiekowych;

 • Dzieci od I do III kl. i od IV do VI kl.
 • Młodzieży : na poziomie gimnazjum ora szkoły średniej.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców miasta Przemyśla i okolic

1.5 Nadesłanie prac na Konkurs oznacza akceptację warunków regulaminu .

 

Warunki udziału w konkursie  jest :

2.1 Nadesłanie od 1 do 3 prac plastycznych w formacie A4 - młodsze dzieci, A3 -starsze dzieci. opisanych na odwrocie godłem (logo) wraz z załączoną kopertą opatrzoną tym samym godłem zawierającą dane uczestnika Imię nazwisko oraz adres telefon , email.

Nadesłanie od 1 do 3 fotografii w formacie 20x30 opisanych na odwrocie godłem (logo) wraz z załączoną kopertą opatrzoną tym samym godłem zawierającą dane uczestnika Imię nazwisko oraz adres telefon , email.

 

2.2. Termin nadsyłania prac do 30 października 2014r. na adres;

Klub Osiedlowy „Salezjańskie”

ul. Bpa Jakuba Glazera 10

37-700 Przemyśl

bądź złożyć w siedzibie Klubu w dni powszednie w godz. pracy od 12.00 - 20.00

2.3. Każda praca fotograficzna oznaczona godłem (logo) autora na odwrocie, winna zawierać tytuł zdjęcia. Na pracach nie należy umieszczać żadnych innych danych.

2.4. Do prac należy załączyć oświadczenie o treści jn.

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez organizatora konkursu fotograficznego dla fotografów amatorów "Przemyśl, miasto zabytków i pomników ”  w celach wynikających z regulaminu tegoż konkursu, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., nr 133, poz. 883 z późniejszymi zmianami). Poprzez wysłanie zdjęć na konkurs nieodpłatnie przenoszę na organizatora wszelkie autorskie prawa majątkowe do nich, na wszystkich polach eksploatacji, o których mowa w art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Z 2000 r., Nr 80, poz. 904 z późniejszymi  zmianami)”.

2.5. Osoby niepełnoletnie dołączają w zaklejonej kopercie pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w konkursie. Jednocześnie rodzice lub opiekunowie podpisują, wraz z biorącym udział w konkursie, oświadczenie, o którym mowa w pkt.

2.6. W konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie zostały nigdzie publikowane, ani nie brały udziału w żadnym innym konkursie.

2.7. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac o innej tematyce i innym formacie niż podany w regulaminie.

2.8. Organizator nie zwraca prac biorących udział w konkursie.

2.9. Organizatorzy przewidują przyznanie wielu atrakcyjnych nagród za prace wytypowane przez niezależne jury powołane do rozstrzygnięcia konkursu.

 

2.10. Prace, które zostały zdyskwalifikowane lub nienagrodzone, będą do odebrania w siedzibie Klubu „Salezjańskie” przy ul. Glazera 10 w Przemyślu od dnia 01.11.2014r.

2.11. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi dnia 12 listopada 2014 r. w siedzibie współorganizatora konkursu tj. : Klub Osiedlowy „Salezjańskie” PSM przy  ul. Glazera 10  w Przemyślu.

 

 • Ostatnia zmiana: wtorek 14 wrzesień 2021, 07:21:21.

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Wyb. Ojca Św Jana Pawła II 70
37-700 Przemyśl
NIP: 795-020-06-51
REGON: 000785478
KRS: 0000141238

0006.jpg